VLR چیست؟

5
(1)

هر MSC با یک VLR در ارتباط است که رکورد مشترکانی که MSC به آن‌ها سرویس می‌دهد را نگهداری  می‌کند و مخفف Visitor location register است.

این رکوردها یک کپی از رکوردهایی هستند که در HLR وجود دارند. (مقاله بعدی HLR است.)

اگر مشترکی به ناحیه یک MSC وارد شود، اطلاعات به VLR آن MSC کپی می‌شود که به‌صورت لوکال برای هر نوع برقراری ارتباط در  دسترس خواهد بود.

بازببینی رکورد مشترکان در هر مرحله از برقراری ارتباط ضروری است چون رکوردها شامل اطلاعاتی درباره سرویس‌های مشترک هستند که چه سرویس‌هایی برای مشترک فعال و چه سرویس‌هایی برایش ممنوع و غیرفعال است. برای مثال ممکن است مشترکی از تماس گرفتن منع شده باشد ولی بتواند تماس ورودی را دریافت کند تا از سو استفاده شدن از سیستم جلوگیری شود.

هرچند استاندارد به ما اجازه می‌دهد که وی اِل آر را به‌صورت یک سخت‌افزار جداگانه داشته باشیم اما تمامی سازندگان، آن را به‌عنوان یک نرم‌افزار در داخل MSC تعریف می‌کنند. چون MSC و VLR از SCCP SSN های متفاوتی استفاده می‌کنند. شکل زیر را ببینید. پس بنابراین روی یک نود فیزیکی می‌توانند کنار هم کار کنند.

یک MSC با VLR داخلی

زمانی که مشترک منطقه MSC را ترک می‌کند. اطلاعاتش از HLR به VLR جدید که برای MSC جدید است کپی می‌شود و از VLR مربوط به MSC قدیمی پاک می‌شود.

در استاندارد، اینترفیس D برای ارتباط با HLR است که در شکل‌های مقاله زیرسیستم network در شبکه GSM نشان داده شد.

امتیاز شما به این مطلب

میانگین امتیاز 5 / 5. تعداد آرا: 1

از اینکه این پست برای شما مفید نبود متاسفیم.

زیرسیستم‌های شبکه GSM

کمک کنید این پست را بهتر کنیم.

لطفا به ما بگویید چطور این پست را بهبود ببخشیم؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *